31.1.2010 King's Celebraatio

31.1.2010 KING’S CELEBRAATIO –ylistysjuhla Turussa, Rauhankatu 12 b juhlasalissa, klo 14.00

Kokoonnuimme jälleen ylistämään ja palvomaan Herraamme Jeesusta Kristusta ja kiittämään Taivaallista Isäämme Hänen rakkaudestaan ja uskollisuudestaan ensimmäiseen King’s Celebraatio -ylistysjuhlaan alkaneena vuonna 2010. Tunsimme Jumalan olevan keskellämme rakkaudessaan ja voimassaan. Pyhä Henki vaikutti kokouksessa monin eri tavoin; armolahjojen ja voitelun kautta sekä avaamalla Jumalan Sanaa henkilökohtaiseen tarpeeseen samoin kuin koko kansaamme koskien.

Erityisesti Pyhä Henki puhui Jesajan luvusta 61; siitä kuinka Jumala haluaa auttaa seurakuntaansa valmistumaan Hänen käyttöönsä ennalta asetettuja asioita varten. Ylistettyämme Herraa ja avauduttuamme Hänen läsnäolevalle rakkaudelleen, Pyhä Henki pyysi palvelemaan kaikkia, joilla oli särjetty sydän. Pyysin kaikkia heitä eteen ja aloin palvella kätten päälle panemisen ja esirukouksen kautta. Jumala ilmestyi voimassaan ja ihmiset vapautuivat ja eheytyivät murtuneista sydämistä kaatuen Pyhän Hengen voiman alla, monet itkien ja täristen Jumalan voiman vapauttavassa ja parantavassa käsittelyssä.

Tämän jälkeen Herra pyysi palvelemaan kaikkia uuden voiman ja Hengen täyteyden sekä voitelun saamiseksi palvelutyöhönsä. Myös tällöin saatoimme nähdä Pyhän Hengen vaikuttavan jokaisessa, jonka puolesta rukoilin aivan silminnähden ja Jumalan voiman tuntien. Kiitos Jumalalle, että Hän valmistaa omiaan Jes. 61 mukaisesti vapauttaen ja parantaen, antaen ylistyksen vaipan masennuksen sijaan ja ilokarkelon särkyneen sydämen sijaan, valmistaen meitä niin nousemaan ja palvelemaan Häntä rakentamaan uudelleen rauniokaupungit ja muuraamaan umpeen halkeamat sekä avaamaan nurmettuneet polut Herran vuorelle, Siionille!

Tervetuloa ylistämään yhdessä Herraa Jeesusta Kristusta ja odottamaan Hänen ilmestymistään keskellämme voimassaan! Seuraavat Celebraatiot 28.3., 25.4., 16.5. ja 20.6.

Tämän artikkelin aihe on Raportit. Aseta kirjanmerkki kestolinkki.Kommentit ja paluuviitteet ovat poissa käytöstä.
  • King’s Ministries

    Apostolis-Profeetallinen palvelutehtävä, joka valmistaa Kristuksen ruumista palveluksen työhön sekä Elian hengessä tasoittaa tietä Herralle saapua kuninkaana seurakuntaan, kaupunkeihin ja kansoihin.